İade ve Değişim Şartları

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İadesi kabul edilmeyen ürünler?
Kişiye özel ürünler, içine yazı yazılmış alyanslar ve tahrip edilmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünler.
* Bazı gümüş alyanslar özel üretim olmaktadır, bu durum ilgili ilanlarda belirtilmektedir. İsim yazılsa da yazılmasa da kişiye özel olarak sipariş üzerine üretileceğinden iade ve değişimi mümkün değildir. Bu alyanslar kapıda ödeme ile de sipariş verilememektedir.

İade süresi kaç gün?
İadesi kabul edilmeyen ürünler haricindeki ürünleri genel olarak tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde size gelen tüm ambalaj, poşet ve aksesuarları ile iade edebilirsiniz.

İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürünün faturasının size gelen nüshalarının hepsi. Eğer e-arşiv faturası ile ulaştı ise, e-arşiv faturasının çıktısı.
• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
lekkadesign.com‘ a iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten sonra iade kabul edilir.
Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri, ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez. Ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan ödemeler bize kargo tarafından 2 hafta içerisinde geçtiğinden, kapıda ödeme ile yapılan alışveriş iadelerinde iade süresi yine 2-3 haftayı bulabilmektedir.

Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Bize +90 532 236 75 67 numaralı whatsapp hattından ya da lekkadesigntr@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapılıp bigi verilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.Online sayfamızdan aldığınız ürünlerin iadesi için;

İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz.